Zastosowania ceramiki z węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z migiem czasu, nastąpił notoryczny przyspieszenie w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa natomiast nawigacji. W związku spośród tym, trend ten spowodował wzrost wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza prokreacja materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, kto został oryginalnie określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami zaś przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, żeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, wyroby ceramiczne spośród węglika krzemu jest w najwyższym stopniu dojrzałym wyborem. W rzeczywistości dużo spośród jego wskaźników jest wysoce lepszych aniżeli krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą posiadać zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny natomiast niewykwalifikowany rozwój, możemy powiedzieć, że zalety tego materiału są przede wszystkim ślad w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania natomiast wzmocnienie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury a http://www.karlinski.eu obniżka strat

3. Poprawa sprawności natomiast obniżka objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane spośród węglika krzemu mogą dodać się do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym ciężar jest silnik elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania tudzież rozpędzania podczas procesu jazdy. Dlatego również predyspozycja pracy są w wyższym stopniu złożone w porównaniu spośród układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz narzędzie oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik wypełniony spośród węglika krzemu. Dzieje się w rzeczy samej dlatego, iż towar ten ma niebywale niską rezystancję. Dlatego jest owo imponujący wybór aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstotliwość zaś temperatura.

Chodzi o to, iż materiał ów może zmniejszyć straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest redukcja wagi a rozmiaru o ponad 40%. W związku z tym, http://www.chabros.eu być może wspomóc mieć przydatny wpływ na konfigurację sieci natomiast przystosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą znajdować się stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się on niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami a w dużej mierze wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi blisko 96%. Jeśli chociaż zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest intensyfikacja sprawności do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą przynieść ulgę w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą odciążyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie renoma urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są daleko jaśniejsze i przypuszczalnie zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 rózgi http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, jest dozwolone zastosować ów gatunek oświetlenia gwoli różnych typów środowisk, takich jak urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne tudzież światła sygnałowe. Chodzi o to, że mogą one wspomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia oraz kosztów.

Related Post