Zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu

Z migiem czasu, nastąpił wieczny postęp w świecie energii słonecznej, energii jądrowej, inteligentnej sieci, pojazdów elektrycznych, transportu kolejowego, lotnictwa, kosmonautyki, lotnictwa a nawigacji. W związku spośród tym, bieg ten spowodował nowoczesność wymagań dotyczących wydajności urządzeń energetycznych. Obecnie http://www.czachor.eu, pierwsza pokolenie materiałów krzemowych jest bliska osiągnięcia teoretycznego limitu, jaki został oryginalnie określony. Trzecia pokolenie charakteryzuje się szerszym pasmem przenoszenia, nasyceniem elektronami tudzież przewodnością cieplną. W tym artykule będziemy mówić o nowym typie materiału zwanego ceramiką węglika krzemu. W szczególności omówimy zastosowania ceramiki spośród węglika krzemu w różnych gałęziach przemysłu. Czytaj dalej, tak aby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o potencjał, ceramika spośród węglika krzemu jest najbardziej dojrzałym wyborem. W rzeczywistości niemało spośród jego wskaźników jest daleko lepszych niż krzem. Na przykład, ma o 300% wyższą przepustowość. Poza tym teoretyczna wysoka temperatura robocza tego materiału wynosi 600 stopni Celsjusza. Teraz porozmawiajmy o różnych zastosowaniach tego materiału.

Pojazdy elektryczne

Ponieważ moduły te mogą mieć zrównoważony, inteligentny, niskoemisyjny a niewykwalifikowany rozwój, możemy powiedzieć, iż zalety tego materiału są przede wszystkim odzwierciedlenie w następujących trzech aspektach.

1. Uproszczenie sieci zasilania i wzmożenie częstotliwości

2. Zwiększenie temperatury tudzież http://www.karlinski.eu redukcja strat

3. Poprawa sprawności zaś zmniejszenie objętości

Jeśli chodzi o konwersję mocy, komponenty wykonane z węglika krzemu mogą dodać się aż do poprawy wydajności. W modelach elektrycznych, aktywnym elementem przenoszącym obciążenie jest napęd elektryczny. Silniki te mają różne prędkości obrotowe. Dlatego też, silniki te wymagają wielokrotnego przyspieszania natomiast rozpędzania w ciągu procesu jazdy. Dlatego podobnie warunki pracy są z większym natężeniem złożone w porównaniu z układem regulacji prędkości.

Układy przeniesienia napędu

Jeśli masz sprzęt oparte na krzemie, najlepszym wyborem jest wyłącznik dokonany z węglika krzemu. Dzieje się istotnie dlatego, że materiał ten ma niezmiernie niską rezystancję. Dlatego jest owo idealny opcja aż do zastosowań, w których występuje wysoka częstotliwość i temperatura.

Chodzi o to, iż materiał ten być może zmniejszać się straty mocy nawet o pięćset procent. Co więcej, możliwe jest obniżka wagi oraz rozmiaru o ponad 40%. W związku spośród tym, http://www.chabros.eu przypadkiem wesprzeć dysponować wartościowy ważność na konfigurację sieci natomiast dostosowanie strategii energetycznej.

Pole energii słonecznej

Jeśli szukasz porady, które mogą stanowić stosowane w inwerterów słonecznych, węglik krzemu jest idealnym wyborem. Charakteryzuje się jego osoba niewielkimi rozmiarami, obniżonymi kosztami oraz wysoce wyższą sprawnością. Zazwyczaj biegłość konwersji tych inwerterów wynosi rzędu 96%. Jeśli jednak zastosuje http://www.szefler.eu się węglik krzemu, możliwe jest intensyfikacja sprawności aż do 97,5%. Innymi słowy, urządzenia te mogą pomóc w produkcji strat mocy o 25%. Oprócz tego, falowniki te mogą ulżyć w znacznym zwiększeniu sprawności konwersji.

Oświetlenie LED

W dzisiejszych czasach rośnie renoma urządzeń LED, które wykorzystują węglik krzemu. Chodzi o to, że te diody LED są w dużej mierze jaśniejsze tudzież prawdopodobnie zmniejszać się koszty nawet o 50%. Są one 200% jaśniejsze niż inne rodzaje świateł.

Podobnie, mają one 10 bicie http://www.bednorz.eu większą konduktancja cieplną. W życiu rutynowym, jest dozwolone zastosować ten gatunek oświetlenia dla różnych typów środowisk, takich jak urządzenia wyświetlające kolor, ekrany informacyjne, oświetlenie wewnętrzne natomiast światła sygnałowe. Chodzi o to, iż mogą one pomóc w zmniejszeniu syf a kosztów.

Related Post