Wskazówki, jak zapobiegać kradzieży tożsamości

Jest owo rodzaj przestępstwa, w którym kadry wykorzystują Twoje dane osobowe bez Twojej zgody. Obejmuje owo w szczególności korzyści finansowe a obawy związane spośród duplikatami kart kredytowych na Twoje nazwisko http://www.zelazo.eu. To przypadkiem sprawić poważne ciężkie położenie dla Ciebie a dla Twojego honoru. Kradzież tożsamości jest w największym stopniu pojawiającym się problemem na świecie, gdyż 7+ milionów ludzi w USA ciało ofiarą tego oszustwa w roku 2014 (najnowsze dostępne statystyki). Drobna nieostrożność przypadkiem narazić Cię na opresja finansowe, które mogą zaszkodzić Twojemu statusowi.
Istnieją różne rodzaje kradzieży tożsamości, niektóre spośród nich są wymienione poniżej dla lepszego zrozumienia.
– Kradzież tożsamości dziecka
– Kradzież tożsamości podatkowej
– Kradzież danych medycznych
– Kradzież tożsamości seniora
– Kradzież tożsamości społecznej
Ludzie używają wielu metod, iżby bronić swoją http://www.chylak.eu prywatność. Dla Ciebie, zebraliśmy i w najwyższym stopniu zaufanych natomiast wiarygodnych informacji, iżby powstrzymać kradzieży tożsamości tu celowo w tym blogu.
Zapobiegać przed kradzieżą tożsamości
Aby zapobiec kradzieży tożsamości niżej znajdują się kluczowe punkty, które należy rozważyć, iżby uniemożliwić włamaniu indywidualności.
– Zachowaj swój SSN – Social Security Numbers w tajemnicy. Nie noś swojej karty niedaleko sobie dzięki pełny czas. Poza tym, nie pisz SSN na rachunkach.
– Nie odpowiadaj na żadne autoryzowane telefony wymagające podania Twoich danych osobowych (numer karty, SSN, DOB itp.).
– Trzymaj się na swoich stanowiskach, podczas gdy wychodzisz na kilka dni.
– Pamiętaj o datach wystawiania rachunków tudzież sprawozdań finansowych. Niezwłocznie skontaktuj się spośród organami udostępniającymi, jeżeli są one opóźnione aniżeli zwykle.
– Aktualizuj http://www.bluszcz.eu zaporę sieciową zaś inne ustawienia zabezpieczeń, podczas gdy korzystasz z publicznych sieci Wi-Fi, lepszym rozwiązaniem jest funkcja VPN, bowiem dodaje to nową warstwę zabezpieczeń.
– Aktualizuj zabezpieczenia mobilne, o ile masz zintegrowaną aplikację bankowości mobilnej
– Dokładnie porównuj własny konspekt bankowy tudzież fakturę, tak aby uporządkować dodatkowe koszty, które zostały Ci wirtualnie naliczone
– Bezpiecznie pozbądź się swoich rachunków używając niszczarki papieru spośród funkcją cięcia poprzecznego dla domu, niszczarka papieru z funkcją cięcia paskowego zapewnia spodni liczba bezpieczeństwa gwoli poufnych dokumentów.
– Ustaw skomplikowane hasła dla swoich kont natomiast używaj zaktualizowanej ochrony antywirusowej w swoim systemie komputerowym.
Jeśli zauważysz http://www.mesjasz.eu jakiekolwiek nietypowe działania na swojej karcie i jakiekolwiek inne symptomy dotyczące oszustw, skontaktuj się jawnie z dostawcą usług a zamroź swoją kartę kredytową.
Warto używać z niszczarki do papieru
Używanie niszczarki aż do papieru jest dobrym sposobem na pozbycie się rachunków natomiast innych poufnych dokumentów. Najnowsza technologia niszczarek papieru jest w stanie pokruszyć karty kredytowe, faktury podatkowe, zasób wiedzy resztki natomiast mnogość innych rzeczy. Mogą one i unicestwiać płyty CD natomiast DVD. Korzystanie z najlepszej niszczarki papieru jest idealnym sposobem na uchylenie informacji spośród nośników a rozdrabnia http://www.piaseczna.eu papiery w taki sposób, iż nie mogą istnieć one ponownie złożone. Te maszyny można bez trudności nabywać w amazon.com spośród bezpłatną dostawą od czasu drzwi aż do drzwi zaś dłuższym okresem gwarancji.
Ogranicz informacje, które udostępniasz publicznie
Kontroluj informacje, które udostępniasz publicznie, takie podczas gdy twoje bio na profilach publicznych i rzeczy, którymi się dzielisz. To nie jest mądre, że inni mogą dostrzec swoją datę urodzenia, osobiste numery telefonów, adresy pocztowe natomiast inne. Nierozpoznane linki owo spam, kadry używają tego, by otrzymać dopuszczenie do Ciebie. Nie klikaj na nie, jeśli ich nie rozpoznałeś.

Related Post