Ważne rzeczy aż do sprawdzenia przedtem przeprowadzką aż do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe apartament w swoim przedziale cenowym oraz jesteś gotowy do przeprowadzki. Ale poprzednio spakujesz swoje torby tudzież pudełka oraz załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał uczynić inspekcja mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest jak bieganie dzięki listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz przy użyciu apartament z właścicielem lub agentem wynajmu tudzież ustalić, bądź są jakieś problemy, które wymagają naprawy nim wprowadzeniem się.

Oto nieco ważnych rzeczy aż do sprawdzenia nim przeprowadzką aż do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu a gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku tudzież inne obszary poniżej kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, bądź są to zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, iż everyman izba ma otwierane okno wystarczająco duże, tak aby wolno było przy użyciu nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, który jest odwzorowanie ewakuacji pożarowej w budynku zaś upewnij się, że wiesz, dokąd się udać.

Drzwi tudzież okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki oraz gałki drzwiowe są bezpieczne i nie chwieją się oraz że otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna oraz drzwi, aby upewnić się, że otwierają się tudzież zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest to i włość okazja, żeby sprawdzić, jednakowoż nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się naokoło toalet oraz pod tudzież około każdego zlewu, by upewnić się, iż nico nie jest wilgotne ewentualnie nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się poprawnie natomiast że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę natomiast zlewozmywaki poniżej kątem brakującej fugi albo płytek.
Włącz prysznic, iżby stwierdzić presja wody zaś temperaturę gorącej wody. Ważne jest, żeby dowiedzieć się, azali dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, azaliż także twoja jednostka ma http://www.herbut.eu osobisty własny. (To prawdopodobnie wpłynąć na rodzaj prysznica, kto będziesz miał rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, iżby upewnić się, iż działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj jederman palnik natomiast piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, platforma klimatyzacji/ogrzewania, pralkę natomiast suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, porządnie utrzymana a dostępna nic bardziej błędnego gwoli mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego jak radiostacja bądź zegar, tak aby wypróbować gniazdka.
Wyłącz a włącz wszystkie wyłączniki ścienne, by upewnić się, że działają prawidłowo.

Related Post