Ważne rzeczy aż do sprawdzenia przed przeprowadzką do mieszkania

Znalazłeś wspaniałe mieszkanie w swoim przedziale cenowym zaś jesteś dojrzały aż do przeprowadzki. Ale nim spakujesz swoje torby tudzież pudełka natomiast załadujesz ciężarówkę przeprowadzkową, będziesz chciał uczynić obchód mieszkania. Zasadniczo http://www.winkowski.eu, owo jest kiedy gonienie za pośrednictwem listę kontrolną bezpieczeństwa domu; idziesz za pośrednictwem mieszkanie z właścicielem czy też agentem wynajmu a ustalić, azali są jakieś problemy, które wymagają naprawy przedtem wprowadzeniem się.

Oto nieco ważnych rzeczy aż do sprawdzenia nim przeprowadzką do mieszkania

Bezpieczeństwo
Upewnij się, że czujniki dymu natomiast gaśnice są na miejscu. Sprawdź korytarze budynku i inne obszary pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych.
Jeśli okna Twojego mieszkania mają kraty, azaliż są owo zatwierdzone bramy bezpieczeństwa, które nie wymagają klucza? Upewnij się również, że everyman izba ma otwierane okno wcale duże, by można było przez nie uciec http://www.skwira.eu. Dowiedz się, jaki jest odwzorowanie ewakuacji pożarowej w budynku oraz upewnij się, że wiesz, dokąd się udać.

Drzwi a okna
Upewnij się, iż wszystkie zamki natomiast gałki drzwiowe są bezpieczne tudzież nie chwieją się tudzież że otrzymasz klucze aż do każdego zamka.
Wypróbuj wszystkie okna oraz drzwi, tak aby upewnić się, że otwierają się a zamykają prawidłowo.
Czy osłony okienne są nienaruszone? Zwróć uwagę na wszelkie brakujące osłony. Jest owo także dobra okazja, tak aby sprawdzić, azali nie ma przeciągów.

Instalacje hydrauliczne
Rozejrzyj się wokół toalet oraz pod i dookoła każdego zlewu, by upewnić się, że guzik nie jest wilgotne bądź nie http://www.pietrusinski.eu kapie.
Upewnij się, że krany wyłączają się dobrze i że wszystkie przystanki zlewu działają.
Sprawdź wannę a zlewozmywaki u dołu kątem brakującej fugi ewentualnie płytek.
Włącz prysznic, tak aby stwierdzić napór wody i temperaturę gorącej wody. Ważne jest, by dowiedzieć się, bądź dzielisz podgrzewacz ciepłej wody, czy też twoja człon ma http://www.herbut.eu swój własny. (To przypuszczalnie wpłynąć na odmiana prysznica, kto będziesz proszek rano)!

Urządzenia
Przetestuj każde urządzenie, ażeby upewnić się, że działa prawidłowo.
Na kuchence przetestuj każdy palnik tudzież piekarnik/piekarnik.
Sprawdź lodówkę, zamrażarkę, zmywarkę, architektura klimatyzacji/ogrzewania, pralkę i suszarkę.
Jeśli pralnia znajduje się we wspólnym obszarze, upewnij się, iż jest czysta, jasna, porządnie utrzymana natomiast dostępna tylko dla mieszkańców.

Elektryczne
Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą małego urządzenia http://www.stosio.eu, takiego gdy rozgłośnia czy też zegar, iżby przetestować gniazdka.
Wyłącz zaś włącz wszystkie wyłączniki ścienne, iżby upewnić się, iż działają prawidłowo.

Related Post