Tekturowe tuby – krok w kierunku trwałości

Mamy XXI stulecie a zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje mrowie kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna praca odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami zaś recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu historia w BBC News… rejestr ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero świeżo (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy adresować uwagę na nasze środowisko oraz próbować rozumieć istotność człowieka tudzież jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są bezustannie w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, żeby ograniczyć nasze problemy, „recykling naszych odpadów tudzież zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego także produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, który może http://www.zuchowicz.eu dać w zamian różne niezrównoważone a kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne aktualnie odkąd jakiegoś czasu, odkąd lat 50. ubiegłego wieku, oraz barczysty się tanie i przyjazne gwoli środowiska.

Obecnie brystol jest wykorzystywana w wielu branżach, od czasu opakowań po budownictwo, oraz jest wyjątkowo znana ze swojej wytrzymałości i integralności strukturalnej, oraz i umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem gwoli przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się do recyklingu – przypadkiem egzystować apiać wykorzystana lub poddana recyklingowi w stosunki odkąd potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość i sztywność – artyzm aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, by nadawały się aż do różnych zastosowań w budownictwie oraz przemysłowych operacjach nawijania. W stosunki odkąd zastosowania zaś funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie i tuby mogą istnieć zaprojektowane tak, aby trwać http://www.kacperek.eu wymagany rozmiar, moc tudzież integralność gwoli wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze aż do 2010 roku aplikacja tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to spośród faktu, iż potęga papieru ulega pogorszeniu poniżej wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego aplikacja w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, przez wzgląd niesłychanie wydajnej i pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy w tym momencie w stanie sporządzać tekturowe tuby, które są naumyślnie zabezpieczone przedtem przenikaniem wilgoci. Ta mechanika pozwoliła na wykorzystanie tektury do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność natomiast siła strukturalną, które spełniają wymagania zaś pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują w tej chwili szerokie http://www.wyroba.eu aplikacja w projektowaniu tymczasowych lub półtrwałych konstrukcji, takich kiedy przestrzenie wystawiennicze a rozrywkowe, domy, schroniska, a nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym odkąd lat 50-tych XX wieku, po największej części aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są także tradycyjnie używane do poziomego deskowania mostów tudzież podobnych konstrukcji.

Chociaż teraz dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych aż do projektowania konstrukcji ze względu na możliwość ich recyklingu oraz zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów a rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypuszczalnie umożliwić budowę tanich tudzież zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie zaspokoić światowe potrzeba posiadania na tanie budowlanka mieszkaniowe i konstrukcje.

Related Post