Tekturowe tuby – chód w kierunku trwałości

Mamy XXI wiek i zdajemy sobie sprawę spośród ogromnego kryzysu ekologicznego.

Ludzie zużywają wszystkie dostępne nieodnawialne źródła energii na naszej planecie.

Istnieje do licha i trochę kryzysów, które przyczyniają się aż do tego globalnego kryzysu środowiskowego – nierównomierna eksplozja populacji ludzkiej, wylesianie na dużą skalę, nadmierna konsumpcja, niewyobrażalna produkcja odpadów nieulegających biodegradacji, brak odpowiedzialnego zarządzania odpadami zaś recyklingu, o czym mówi dzisiejsza http://www.kandora.eu awantura w BBC News… spis ciągnie się w nieskończoność.

Dopiero ostatnio (w ciągu ostatnich kilku dekad) zaczęliśmy kierować uwagę na nasze anturaż a eksplorować rozumieć autorytet człowieka tudzież jego konsekwencje. Dlatego rozwiązania naszych problemów są non stop w toku. Jednak wśród wielu ważnych kroków, które musimy podjąć, ażeby zredukować nasze problemy, „recykling naszych odpadów a zasobów” jest najważniejszym priorytetem.

Dlatego także produkty tekturowe wykonane w 100% z papieru pochodzącego z recyklingu są oczywistym wyborem, jaki przypadkiem http://www.zuchowicz.eu zamienić różne niezrównoważone zaś kosztowne materiały. W rzeczywistości tekturowe tuby są dostępne natychmiast od jakiegoś czasu, odkąd lat 50. ubiegłego wieku, natomiast okazały się tanie a przyjazne dla środowiska.

Obecnie karton jest wykorzystywana w wielu branżach, od momentu opakowań po budownictwo, oraz jest wyjątkowo znana ze swojej wytrzymałości tudzież integralności strukturalnej, a plus umożliwia 100% recykling.

Cechy, które czynią tekturę pierwszym wyborem dla przemysłu budowlanego http://www.polasik.eu:

W 100% nadaje się aż do recyklingu – być może być raz jeszcze wykorzystana czy też poddana recyklingowi w związki od momentu potrzeb

Niedrogi – w porównaniu spośród innymi dostępnymi materiałami konstrukcyjnymi

Wytrzymałość zaś brak elastyczności – zdolność aż do przenoszenia obciążeń konstrukcyjnych zgodnie spośród przepisami budowlanymi

Postęp technologiczny w procesach inżynieryjnych umożliwił zaprojektowanie rur papierowych w taki sposób, ażeby nadawały się do różnych zastosowań w budownictwie zaś przemysłowych operacjach nawijania. W relacje od momentu zastosowania zaś funkcji, aż do której są używane, tekturowe rdzenie zaś tuby mogą stanowić zaprojektowane tak, żeby utrzymywać się http://www.kacperek.eu niezbędny rozmiar, moc tudzież spójność gwoli wielu zastosowań przemysłowych a budowlanych.

Zastosowanie rur tekturowych w architekturze

Jeszcze do 2010 roku aplikacja tektury w architekturze było ograniczone. Wynikało to z faktu, iż wytrzymałość papieru ulega pogorszeniu pod wpływem wysokiej wilgotności. Ograniczało owo jego zastosowanie w różnych konstrukcjach nośnych.

Jednakże, ze względu niesłychanie wydajnej i pionierskiej pracy japońskiego architekta Shigeru Bana, laureata nagrody Pritzkera z 2014 roku, jesteśmy chwilowo w stanie sporządzać tekturowe tuby, które są naumyślnie zabezpieczone przed przenikaniem wilgoci. Ta mechanika pozwoliła na wykorzystanie tektury aż do konstrukcji architektonicznych, które wykazują wysoką nośność tudzież moc strukturalną, które spełniają wymagania i pozwolenia.

Dzięki temu tekturowe tuby znajdują obecnie szerokie http://www.wyroba.eu aplikacja w projektowaniu tymczasowych albo półtrwałych konstrukcji, takich podczas gdy przestrzenie wystawiennicze i rozrywkowe, domy, schroniska, natomiast nawet mosty! Projekt Shigeru Bana został wykorzystany po zniszczeniach spowodowanych tajfunem Haiyan w listopadzie 2013 roku w celu zapewnienia schronienia w regionie Cebu na Filipinach.

Tekturowe tuby w inżynierii budowlanej

Jak wspomniano wcześniej, rury tekturowe są wykorzystywane w przemyśle budowlanym od lat 50-tych XX wieku, po największej części aż do tworzenia kolumn betonowych w konstrukcjach szkieletowych budynków. Rury o dużych średnicach są oraz tradycyjnie używane aż do poziomego deskowania mostów a podobnych konstrukcji.

Chociaż w tym momencie dostępne rury tekturowe nie są zoptymalizowane aż do ciężkich zastosowań konstrukcyjnych, istnieją ogromne zalety wykorzystania rur papierowych do projektowania konstrukcji ze względu na opcja ich recyklingu zaś zrównoważonego wykorzystania.

Obecnie na całym świecie prowadzone są liczne prace badawcze mające na celu efektywne eksploatacja materiałów i rur tekturowych w celu zastąpienia drogich materiałów, co przypuszczalnie zapewnić budowę tanich tudzież zrównoważonych konstrukcji. Może owo potencjalnie zaspokoić światowe potrzeba posiadania na tanie usługi budowlane mieszkaniowe a konstrukcje.

Related Post