Przewodnik dla początkujących: Wprowadzenie do kryptowalut

Wprowadzenie: Inwestowanie w kryptowaluty

Pierwszą kryptowalutą, która pojawia się w istnieniu był Bitcoin, kto został ziszczony na technologii Blockchain tudzież widać został uruchomiony w 2009 roku za sprawą tajemniczą osobę Satoshi Nakamoto. W momencie pisania tego bloga, 17 milionów bitcoinów zostało wydobytych zaś uważa się, że w sumie 21 milionów bitcoinów prawdopodobnie pozostać wydobytych. Inne w największym stopniu popularne http://www.ufniarz.pl kryptowaluty to Ethereum, Litecoin, Ripple, Golem, Civic oraz twarde rozwidlenia Bitcoin, takie jak Bitcoin Cash zaś Bitcoin Gold.

Zaleca się użytkownikom, tak aby nie umieszczali wszystkich pieniędzy w jednej kryptowalucie oraz starali się wystrzegać się inwestowania w szczytowym momencie bańki na rynku kryptowalut. Zaobserwowano, że porto gwałtownie spadła w dół, gdy jest na szczycie bańki kryptowalutowej. Ponieważ rynek kryptowalut jest zmienny, użytkownicy muszą inwestować kwotę, na której stratę mogą sobie pozwolić, jako że nie ma kontroli żadnego rządu nad kryptowalutą, gdyż jest to kryptowaluta zdecentralizowana.

Steve Wozniak, współzałożyciel Apple przewidział, że Bitcoin jest prawdziwym złotem oraz zdominuje wszystkie waluty, takie gdy USD, EUR, INR i ASD w przyszłości http://www.borejko.pl tudzież stanie się globalną walutą w nadchodzących latach.

Dlaczego należałoby zaś dlaczego nie należałoby inwestować w kryptowaluty?

Bitcoin był pierwszą kryptowalutą, która powstała, i z kolei coś koło tego 1600+ kryptowalut zostało uruchomionych spośród pewną unikalną cechą dla każdej monety.

Niektóre z powodów, których doświadczyłem zaś którymi chciałbym się podzielić, kryptowaluty zostały stworzone na zdecentralizowanej platformie – skutkiem tego użytkownicy nie potrzebują strony trzeciej, ażeby przekazać kryptowalutę spośród jednego miejsca docelowego do drugiego, w przeciwieństwie do waluty fiat, dokąd eksploatator potrzebuje platformy takiej jak bank, ażeby przelać pieniądze z jednego konta na drugie http://www.snopkowski.pl. Kryptowaluta zbudowana na wielce bezpiecznej technologii blockchain i niemal zerowe szanse na włamanie tudzież złodziejstwo kryptowaluty, tak długo jak nie podzielisz się pewnymi krytycznymi informacjami.

Powinieneś zawsze unikać kupowania kryptowalut w szczytowym momencie bańki na kryptowaluty. Wielu z nas kupuje kryptowaluty w szczytowym momencie w nadziei na śmigły zarobek, natomiast po pewnym czasie pada ofiarą szumu bańki zaś traci swoje pieniądze. Lepiej jest, tak aby użytkownicy przeprowadzili mnóstwo badań przedtem zainwestowaniem pieniędzy. Zawsze porządnie jest pomieścić swoje pieniądze w wielu kryptowalutach w miejsce jednej, bo zauważono, że kilka kryptowalut rośnie bardziej, niektóre średnio, jeśli inne kryptowaluty idą w czerwonej strefie.

Kryptowaluty, na których wskazane jest się skupić

W 2014 roku Bitcoin posiadał 90% rynku, i resztka kryptowalut posiadała pozostałe 10%. W 2017 roku, Bitcoin w dalszym ciągu dominuje na rynku kryptowalut, lecz jego udział gwałtownie spadł spośród 90% do 38%, a Altcoiny takie kiedy Litecoin, Ethereum, Ripple nagle wzrosły i przejęły większość rynku.

Bitcoin http://www.latanski.pl bezustannie dominuje na rynku kryptowalut, jednakowoż nie jest jedyną kryptowalutą, którą powinno się zastanowić się w toku inwestowania w kryptowaluty. Niektóre spośród głównych kryptowalut, które musisz nadać pod spodem uwagę:

Bitcoin

Litecoin

Ripple

Ethereum

Tron

Civic

Golem

Monero

Gdzie i jak kupować kryptowaluty?

Podczas gdy kilka lat temu nie było bez trudności nabywać kryptowaluty, lecz obecnie użytkownicy mają masa dostępnych platform.

W 2015 roku, Indie ma dwie główne platformy bitcoin Unocoin portfel oraz Zebpay portfel, gdzie użytkownicy mogą kupować zaś sprzedawać bitcoin tylko. Użytkownicy muszą kupić bitcoin z portfela tylko, toż nie od czasu innej osoby. Istniała różność w cenie kupna zaś sprzedaży, tudzież użytkownicy muszą odwzajemnić się pewną nominalną opłatę za ukończenie transakcji.

W 2017 roku przemysł Cryptocurrency wzrósł ogromnie, oraz należność Bitcoin wzrosła spontanicznie, szczególnie w ostatnich sześciu miesiącach 2017 roku, co zmusiło użytkowników do poszukiwania alternatyw Bitcoin zaś przekroczyło 14 lakhs na rynku indyjskim.

Ponieważ Unodax tudzież Zebpay owo duet główne platformy w Indiach, które dominowały na rynku z 90% udziałem w rynku – jaki zajmował się przeciwnie Bitcoin http://www.trojanowicz.pl. Daje owo szansę innym organizacjom na przyspieszenie spośród innymi altcoinami, a nawet zmusiło Unocoin a innych aż do dodania więcej walut aż do ich platformy.

Unocoin, jedna spośród wiodących indyjskich firm zajmujących się kryptowalutami i blockchain, uruchomiła ekskluzywną platformę UnoDAX Exchange w celu swoich użytkowników, aby mogli kramarzyć wieloma kryptowalutami nie mówiąc o handlu Bitcoinem w Unocoin. Różnica pomiędzy obiema platformami polegała na tym, iż Unocion zapewniał natychmiastowe nabycie tudzież sprzedaż owszem Bitcoinów, w ciągu kiedy na UnoDAX użytkownicy mogą dostarczyć zamówienie na dowolną dostępną kryptowalutę tudzież o ile pasuje płeć nadobna aż do odbiorcy, zlecenie zostanie zrealizowane.

Inne główne giełdy dostępne aż do handlu kryptowalutami w Indiach to Koinex, Coinsecure, Bitbns, WazirX.

Użytkownicy muszą otworzyć rachunek rozliczeniowy w każdej z giełd, rejestrując się wewnątrz pomocą adresu mejl a podając dane KYC. Gdy ich rachunek rozliczeniowy zostanie zweryfikowane, wolno rozpocząć kupiectwo monetami ich wyboru.

Related Post