Postawa tudzież behawior człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań zaś predyspozycji behawioralnych skierowanych do ludzi, grup, idei albo obiektów. Wpływa pani na zachowanie jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, podczas gdy robić czy też oszczędzać się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest owo normalny postępowanie robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, jeżeli sylwetka osoby dostaje lepiej. Sukcesy i porażki w życiu zależy odkąd postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, owo zależności międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne natomiast ogromnie trudne aż do zmiany.

Zachowanie to sposób, w kto informacja osoba reaguje na swoją postawę. Ta oddźwięk jest lub pozytywna względnie negatywna, w relacje od czasu tego, gdy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się z rodzicami może ignorować chodzić do szkoły względnie studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby bądź ma troszkę szacunku do niej przypadkiem http://www.chrzastowski.pl pokazać tę postawę przez mówienie wyraźnie do tej osoby. Na behawior być może angażować się co niemiara czynników nie mówiąc o postawą, w tym przekonania na materia siebie natomiast innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne a wygoda. Jest to impreza bądź odpowiedź osoby w odpowiedzi na zewnętrzne lub wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w jaki coś funkcjonuje albo działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy jako wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w zarysowany sposób. Może owo obejmować ocenę ludzi, spraw, przedmiotów lub wydarzeń. Takie oceny są często pozytywne lub negatywne, tymczasem mogą również stanowić czasami niepewne. Na przykład, możesz posiadać mieszane uczucia co do konkretnej osoby czy też sprawy. Naukowcy sugerują również, że istnieje nieco różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są kiedy niekiedy określane w charakterze CAB bądź ABC postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli natomiast przekonania na ustalony temat.
Komponent afektywny: kiedy obiekt, osoba, przeszkoda ewentualnie wypadek wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: podczas gdy postura wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje mnóstwo czynników, które mogą przyczyniać się na to, podczas gdy zaś dlaczego kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się wręcz w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego bądź mogą być wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne tudzież normy społeczne mogą posiadać żywy znaczenie na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, gdy http://www.obiala.pl ręce do pracy powinni się zachowywać w określonej roli względnie kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane w środku właściwe.
Uczenie się – Postaw wolno się wyszkolić na mnóstwo sposobów. Zastanów się, w jaki strategia reklamodawcy wpływają na Twoje postępowanie do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten zajmujący a fascynujący obraz powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia spośród tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się także postaw na skroś obserwację ludzi naokoło nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, iż rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dziatwa spędzają dużo czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców natomiast z reguły zaczynają dowodzić podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, iż pod pewnymi warunkami kadry są bardziej skłonni zachowywać się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są wielokrotnie wyrażane.
Kiedy możesz byt http://www.brewinski.pl zdobyć bądź zostawić w związku z tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, aby dobrać się aż do zachowania
W niektórych przypadkach zasoby siły roboczej mogą nie inaczej przeobrazić swoje nastawienie, żeby lepiej zharmonizować je aż do swojego zachowania. Dysonans poznawczy owo zjawisko, w którym osoba doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli bądź przekonań. Aby obniżyć owo napięcie, zasoby ludzkie mogą przekuć swoje postawy, iżby odzwierciedlić swoje inne przekonania ewentualnie rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę aż do bezpieczeństwa finansowego, pomimo tego zaczynasz spotykać się z kimś, kto jest wielce chwiejący się finansowo. Aby obniżyć prąd podyktowane sprzecznymi przekonaniami tudzież zachowaniem, masz dwa możliwości. Możesz sfinalizować przymierze a poszukać partnera, który jest w wyższym stopniu sprawdzony finansowo, bądź możesz zmniejszać się znaczenie stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu między sprzecznym nastawieniem tudzież zachowaniem, musisz czy też przeobrazić nastawienie, czy też przeobrazić swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą mieć potężny istotność na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą do kształtowania postawy, mogą i uczynić jej zmianę.

Related Post