Postawa a behawior człowieka

Postawa odnosi się aż do uczuć, przekonań a predyspozycji behawioralnych skierowanych aż do ludzi, grup, idei albo obiektów. Wpływa kobieta na behawior jednostek. Decyduje o http://www.niesporek.pl tym, gdy robić czy też ochraniać się w danej sytuacji. Postawa jest rodzajem nawyku. Jest to banalny sposób robienia rzeczy. Wszystko w życiu `s osoby będzie lepiej, jeżeli figura osoby dostaje lepiej. Sukcesy zaś porażki w życiu zależy od momentu postawy jednostek. Jeśli postawy są pozytywne, to związki międzyludzkie będą pozytywne. Jest ono wewnętrzne tudzież niezmiernie trudne do zmiany.

Zachowanie to sposób, w jaki dana osoba reaguje na swoją postawę. Ta kontrakcja jest albo pozytywna albo negatywna, w stosunki odkąd tego, kiedy postrzega swoje stanowisko. Na przykład, dziecko, które nie zgadza się z rodzicami przypuszczalnie zaniedbywać iść do szkoły albo studiować. Ponadto, osoba, która nie lubi innej osoby ewentualnie ma odrobinę szacunku do niej może http://www.chrzastowski.pl dać do obejrzenia tę postawę przez mówienie szczegółowo aż do tej osoby. Na behawior przypuszczalnie angażować się mnóstwo czynników niezależnie od postawą, w tym przekonania na myśl siebie oraz innych, czynniki pieniężne, wpływy społeczne tudzież wygoda. Jest owo działanie bądź oddźwięk osoby w odpowiedzi na zewnętrzne bądź wewnętrzne bodźce. Wskazuje sposób, w kto byt funkcjonuje albo działa wewnątrz.

Psychologowie definiują postawy w charakterze wyuczoną tendencję aż do oceniania rzeczy w dokładny sposób. Może owo obejmować ocenę ludzi, spraw, przedmiotów czy też wydarzeń. Takie oceny są notorycznie pozytywne względnie negatywne, przecież mogą też znajdować się czasem niepewne. Na przykład, możesz mieć mieszane uczucia co do konkretnej osoby lub sprawy. Naukowcy sugerują również, że istnieje kilka różnych komponentów, które składają się na postawy. Składniki postawy są czasami określane w charakterze CAB czy też ABC postawy.

Komponent poznawczy: Twoje myśli tudzież przekonania na ustalony temat.
Komponent afektywny: jak obiekt, osoba, powikłanie lub zdarzenie wpływa na Twoje samopoczucie.
Komponent behawioralny: kiedy budowa ciała wpływa http://www.szczechowski.pl na Twoje zachowanie.

Istnieje moc czynników, które mogą wpłynąć na to, jak a z jakiej przyczyny kształtują się postawy.

Doświadczenie – Postawy kształtują się szczerze w wyniku doświadczenia. Mogą pojawić się w wyniku bezpośredniego doświadczenia osobistego czy też mogą być wynikiem obserwacji.
Czynniki społeczne – Role społeczne zaś normy społeczne mogą mieć ostry waga na postawy. Role społeczne odnoszą się do tego, jak http://www.obiala.pl ludzie powinni się chronić w określonej roli ewentualnie kontekście. Normy społeczne obejmują zasady społeczeństwa dotyczące tego, jakie zachowania są uważane wewnątrz właściwe.
Uczenie się – Postaw jest dozwolone się nauczyć na niemało sposobów. Zastanów się, w który modus reklamodawcy wpływają na Twoje stanowisko aż do konkretnego produktu. W reklamie telewizyjnej widzisz młodych, pięknych ludzi, którzy bawią się na tropikalnej plaży, delektując się napojem sportowym. Ten przyciągający tudzież intrygujący obraz powoduje, że rozwijasz pozytywne skojarzenia spośród tym konkretnym napojem. Ludzie uczą się również postaw na krzyż obserwację ludzi wokół nich. Kiedy ktoś, kogo podziwiasz, reprezentuje określoną postawę, istnieje większe prawdopodobieństwo, że rozwiniesz te same przekonania. Na przykład, dziatwa spędzają do licha i trochę czasu na obserwowaniu postaw swoich rodziców zaś zwykle zaczynają wytaczać argumenty podobne poglądy.

Czynniki, które wpływają na siłę postawy
Naukowcy odkryli, że pod pewnymi warunkami ręce do pracy są bardziej skłonni chronić się zgodnie ze swoimi postawami:

Gdy Twoje postawy są wynikiem osobistego doświadczenia.
Kiedy jesteś ekspertem w danej dziedzinie.
Kiedy spodziewasz się korzystnego wyniku.
Kiedy postawy są często wyrażane.
Kiedy możesz cokolwiek http://www.brewinski.pl zyskać względnie posiać w związku spośród tą kwestią.

Postawy mogą się zmieniać, by przykroić się do zachowania
W niektórych przypadkach siła robocza mogą no tak dokonać zmiany swoje nastawienie, tak aby lepiej dostroić je aż do swojego zachowania. Dysonans badawczy to zjawisko, w którym postać doświadcza psychologicznego niepokoju z powodu sprzecznych myśli czy też przekonań. Aby zmniejszać się to napięcie, siła robocza mogą przekształcić swoje postawy, by odzwierciedlić swoje inne przekonania bądź rzeczywiste zachowania. Wyobraź sobie następującą sytuację: Zawsze przywiązywałeś dużą wagę aż do bezpieczeństwa finansowego, aliści zaczynasz natrafiać się spośród kimś, kto jest bardzo chwiejny finansowo. Aby zmniejszyć prąd podyktowane sprzecznymi przekonaniami a zachowaniem, masz dwaj możliwości. Możesz doprowadzić do końca sojusz natomiast poszukać partnera, który jest w wyższym stopniu bezpieczny finansowo, lub możesz zmniejszać się autorytet stabilności finansowej. W celu zminimalizowania dysonansu między sprzecznym nastawieniem a zachowaniem, musisz albo przeistoczyć nastawienie, albo przeistoczyć swoje działania.

Zmiana postawy
Chociaż postawy mogą dysponować na nieograniczoną skalę wpływ na zachowanie, nie są one niezmienne. Te same wpływy, które prowadzą aż do kształtowania postawy, mogą plus uczynić jej zmianę.

Related Post