Kredytowanie szpitali jest podróżą, natomiast nie celem

W obecnym scenariuszu, stan jest największym motorem gwoli każdej firmy, żeby oprzeć się sukces. Jakość pozostaje w sercu każdej firmy. Opieka zdrowotna jest jedną z takich branż, gdzie postać opieki nie być może znajdować się narażone na uszczerbek w środku wszelką cenę. Krajobraz opieki zdrowotnej w Indiach jest wybitnie obrotny i działa w środowisku o szybkich zmianach społecznych, gospodarczych natomiast technologicznych http://www.guzniczak.eu. Dość nierzadko słyszymy o słabej opiece nad pacjentem, zaniedbaniach, przypadkach readmisji, zakażeniach szpitalnych, nieefektywnych placówkach, nieodpowiednich zasobach, niehigienicznym środowisku. W związku z tym postać usług medycznych staje się koniecznością, i akredytowanie jest jedynym rozwiązaniem tego problemu!

Akredytacja jest procesem oceny stosowanym dzięki organizację opieki zdrowotnej w celu uzyskania dostępu natomiast poprawy jakości, wydajności tudzież skuteczności. Technecon Healthcare, jak doradca szpitala, pomaga organizacji opieki zdrowotnej w wypełnieniu tej luki na krzyż wewnętrzną ocenę obiektów a procesów szpitala w celu oceny jego gotowości akredytacyjnej, zaś dodatkowo pomaga w przygotowaniu dokumentacji zgodnej z normami akredytacyjnymi, jak także prowadzi za pomocą tok akredytacji http://www.fleszar.eu. Nadrzędnym celem szpitala jest poręka wysokiej jakości opieki, bezpiecznych usług zdrowotnych natomiast skrót czasu pobytu w szpitalu.

Kto prawdopodobnie się ubiegać o akredytację?

Każda organizacja opieki zdrowotnej, która obecnie funkcjonuje
Chętni aż do przyjęcia odpowiedzialności w środku poprawę jakości opieki
Preferowana jest zrzeszenie zarejestrowana ewentualnie licencjonowana za sprawą odpowiednie władze.
Proces Akredytacji:
Ocena wniosku zgodnie spośród ustalonymi standardami
Badanie przed oceną
Badanie oceniające
Przegląd zaleceń organu oceniającego z wykorzystaniem Komitet Akredytacyjny
Badanie ponownej oceny
Zbadanie aktualnych procesów i standardów jakościowych szpitala
Określenie standardów http://www.brozda.eu jakości tudzież parametrów wymaganych do akredytacji
Porównanie standardów akredytacyjnych spośród procesami chwilowo stosowanymi z wykorzystaniem szpital
Analiza oraz dokumentacja luk
Zidentyfikować obszary wymagające poprawy

Oprócz wyżej wymienionych punktów, menedżerowie najwyższego szczebla powinni podjąć inicjatywę w tworzeniu chęci pośród pracowników, dać możliwość odpowiednie szkolenia gwoli wszystkich pracowników natomiast zapewnić odpowiedzialność z ich strony i animować natomiast katalizować administracja zmianą.

Korzyści z akredytacji szpitali:

Poprawa jakości opieki, bezpieczeństwa pacjentów, a tym samym rozwój doświadczenia pacjentów http://www.chodak.eu.
Zmniejsza zagrożenie wystąpienia zdarzeń niepożądanych
Poprawa środowiska pracy w celu personelu, co skutkuje wysoką produktywnością
Zwiększa szansę na akredytację spośród ubezpieczeniem oraz stronami trzecimi.
Zapewnia zaufanie zaś pełne przekonanie między pacjentów poprzez rękojmia im dostępu do dobrej jakości opieki, infrastruktury itp.
Zwiększa liczbę odwiedzin pacjentów, co prowadzi do zwiększenia przychodów
Przewaga konkurencyjna ponad szpitalami nieakredytowanymi

Szpitale akredytowane muszą przez cały czas unosić stan opieki http://www.przyjemski.eu tudzież zapewniać odpowiedniość z normami jakości. Jeśli w trakcie procesu akredytacji organizacja akredytująca otrzyma informacje, iż dana placówka w znacznym stopniu nie spełnia obowiązujących standardów, dopiero przypuszczalnie zostać podjęta orzeczenie o ponownym badaniu ewentualnie cofnięciu akredytacji. Podczas jak droga do akredytacji nie jest łatwa do pokonania, wszystko czego potrzebuje owo ciągłe wysiłki w celu osiągnięcia długoterminowych korzyści.

Related Post