Goniophotometer: Powrót do podstaw

Zasadniczo, rolą goniofotometru jest asystent w pomiarze światła uwalnianego spośród obiektu poniżej różnymi kątami. W ciągu ostatnich kilku dekad, funkcja tego urządzenia wzrosło, głównie wskutek pojawieniu się diod LED. Żarówki te znajdują się na korona drzewa ukierunkowanych źródeł światła. W diodach LED występuje niejednorodny, przestrzenny http://www.musiolik.pl rozbiór światła. W tym artykule, mamy zamysł omówić o niektórych wspólnych zastosowań oraz rodzajów tego urządzenia. Czytaj dalej, ażeby dowiedzieć się więcej.

Jeśli chodzi o dystrybucję światła, kiedy geneza światła jest jednorodne, to jest modny jako Lambertian źródła. Ponieważ istnieją ścisłe przepisy, możemy powiedzieć, że istnieje duże prestiż w przestrzennym rozkładzie światła. Jest owo prawda, jeżeli chodzi o projektowanie a oświetlenie samochodów.

Porozmawiajmy o kilku typowych zastosowaniach dobrego goniofotometru. Opis http://www.steplewski.pl zastosowań pomoże Ci lepiej uchwycić sens rolę tych urządzeń.

Zastosowania

Poniżej znajduje się deskrypcja zastosowań tych urządzeń. Lista nie jest kompletna, pomimo tego daje pojęcie na to, aż do czego te urządzenia są używane.

Mogą one przynieść ulgę w pomiarze strumienia świetlnego źródła światła

Mogą ulżyć w pomiarze natężenia światła spośród danego źródła, które jest dużo mniejsze w porównaniu aż do wielkości goniophotometru

Są one wyposażone w czujniki koloru, które mogą pomóc w pomiarze jednorodności koloru a skorelowanego rozkładu http://www.celuch.pl temperatury barwowej.

Rodzaje

Omówmy chwilowo nieco popularnych typów goniofotometrów. Innymi słowy, zdefiniujemy nieco typów tych urządzeń. Wybór jednostki zależy od chwili rodzaju aplikacji oraz jej zastosowań. Dlatego ważne jest, aby wydedukować różne typy tych jednostek.

Typ A

Ten klasa urządzenia posiada stałą ośka poziomą a ośka pionową połączoną prostopadle aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Typ B

Ten klasa jest wyposażony w stałą ośka pionową natomiast dołączoną ośka poziomą. Są one prostopadłe aż do głównego kierunku wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać http://www.bronicki.pl, że podobnie jak gatunek A gdy natomiast odmiana B są nazywane konstrukcjami dwukolumnowymi. Oprócz tego, ów wariant jednostki jest żywy aż do regulacji lampy kraty. Ponadto, oś symetrii natomiast poziomego wirującego zwolennika są rodzajem współosiowego.

Typ C

Ten kategoria charakteryzuje się stałą osią pionową, która jest prostopadła do linii pomiarowej. Również ośka pozioma jest równoległa aż do pierwotnego kąta wyjściowego źródła światła.

Ważne jest, tak aby pamiętać, że wariant C jest kultowy jako struktury jednokolumnowe. Ten kategoria struktury jest utworzony, kiedy zdejmiemy kolumnę pomocniczą z danej struktury dwukolumnowej.

Ogólnie http://www.charzynski.pl zagadnienie biorąc, ów klasa jest idealnym wyborem dla stałej lampy punktowej, lampy rurowej a innych urządzeń tego typu. Ponadto, poziome wsparcie obrotowe tudzież świecenie osi lampy jest współosiowy.

W skrócie, owo był oschły zobrazowanie zastosowań i typów goniophotometers. Mam nadzieję, iż ten artykuł pomoże Ci być w użyciu o wiele lepsze pojęcie tych jednostek.

Related Post